Downhill Beach/Game of Thrones

Downhill Beach jest częścią piaszczystej plaży o długości 7 mil. Malowniczo położona plaża znajduje się w Coloraine w hrabstwie Londonderry w Północnej Irlandii. Ten odcinek plaży jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Irlandii. Rozległe połacie delikatnego piasku, strzeliste wydmy, klify i skały – to wszystko tworzy na prawdę niesamowitą scenerię. Można stąd podziwiać wspaniałe widoki na hrabstwa Donegal, Antrim i Derry / Londonderry. Na plażę można wjechać autem, co w Irlandii jest całkiem normalne. W sezonie po lewej stronie plaży jest mnóstwo zaparkowanych aut. Przy odrobinie szczęścia na plaży można nawet znaleźć małże.

Na tej plaży kręcone były sceny do Gry o Tron. Miejsce to w sezonie drugim zostało zamienione na Dragonstone. Może pamiętacie Melisandre palącą podobizny siedmiu bogów w nocy? Albo „jednego, prawdziwego króla” Stannisa Baratheona kreślącego w powietrzu płonące miecze? To wszystko wydarzyło się właśnie tutaj.

Downhill Beach często zdobywa nagrodę Blue Flag (błękitna flaga), ostatnio w 2017 roku. Błękitna Flaga jest to międzynarodowy program zainicjowany przez Fundację Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE). Błękitna Flaga jest programem realizowanym w celu promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich, w otoczeniu kąpielisk i przystani jachtowych. Program ten spełnia także ważną rolę zwiększania świadomości ekologicznej turystów oraz społeczności lokalnych. Kąpieliska i mariny wyróżnione Błękitną Flagą spełniają kryteria z zakresu:
• jakości wody.
• działań na rzecz edukacji ekologicznej.
• zarządzania środowiskowego
• bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.
Obiekty wyróżnione Błękitną Flagą możemy rozpoznać po powiewającej nad nimi Błękitnej Fladze oraz tablicy informacyjnej umieszczonej w centralnym punkcie kąpieliska lub mariny.

13 thoughts on “Downhill Beach/Game of Thrones

 1. polegytravels

  Piękna plaża! I jaka pusta! 🙂 Uwielbiam Grę o tron, więc na pewno bym tam pojechała 🙂 W zeszłym roku byliśmy w Hiszpanii i jeździliśmy po miejs, w których nagrywano serial. Jest ich tam całkiem sporo 🙂 W innych krajach też planuję odwiedzić lokalizacje z serialu, więc Downhill Beach trafia na moją listę jeśli kiedyś będę w Irlandii 🙂

  Reply
 2. Rysie tropy

  Piękna plażą i piękny kawałek wybrzeża. Aż się chce pospacerować brzegiem morza i zbierać muszelki. Jak z temperaturą wody? Da się kąpać, czy raczej za zimno?

  Reply
  1. admin Post author

   Woda jest bardzo zimna, są jednak amatorzy takiej wody i w sezonie wiele osób się tu kąpie. Wiele osób kąpie się również w piankach. Mąż wszedł do wody – zesztywniały mu od razu kostki 😀

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *