White Park Bay

White Park Bay to ogromna, złocista i piaszczysta plaża znajdująca się w małej wiosce Ballintoy w hrabstwie Antrim na północnym wybrzeżu Irlandii Północnej. Plaża jest pięknie położona, otaczają ją wapienne klify, zieleń i cudowna roślinność.

W tym miejscu są wyjątkowo piękne, białe fale. Spowodowane to może być obecnością węglanu wapnia na plaży, który powoduje że woda jest spieniona.

White Park Bay niestety nie nadaje się do pływania, ponieważ ocean w tym miejscu ma niebezpieczne prądy.

Jest za to rajem dla miłośników przyrody i surferów. Starożytne wydmy za plażą pełne są dzikich kwiatów, rzadkich roślin i storczyków.

Klify kryją niesamowite, tajemnicze jaskinie

Plaża od 1938 roku jest pod opieką National Trust i pozostaje jednym z najbardziej naturalnych miejsc na wybrzeżu w Irlandii.

Spędziliśmy długie godziny na spacerowaniu po plaży – widoki były zdumiewające. Był to niesamowity dzień, bardzo upalny jakich w Irlandii mało. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i słońca ruszyliśmy dalej …

Dodatkowe informacje:
Parking: bezpłatny
Wejście: bezpłatne

14 thoughts on “White Park Bay

 1. krystynabozenna

  Ależ cudowne widoki…
  Świetne zdjęcia robicie.
  Ta przyroda taka surowa i dzika 🙂
  Pięknie, to akurat coś dla mnie…
  A zrób kiedyś spacer po mieście ? 🙂
  Też takie surowe ?

  Reply
  1. admin Post author

   To prawda – w Irlandii wszystko raczej jest naturalne jak natura stworzyła i to na prawdę jest urocze. Chodzi mi po głowie od dawna pokazać na zdjęciach miasto. Na pewno kiedyś będzie taki post.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *