White Rocks Beach

White Rocks Beach – to piaszczysta plaża popularna wśród surferów i bodyboarderów położona tuż przy Causeway Coastal Route w hrabstwie Antrim w Irlandii Północnej. Wapienne, unikatowe klify White Rocks można podziwiać od Curran Strand do Dunluce Castle. Plaża nagrodzona została w 2015 roku prestiżową Błękitną Flagą. Wyróżnienie to przyznawane jest światowym plażom za najwyższe standardy: za czystość wody, wysoki stopień bezpieczeństwa oraz jakość oferowanych usług na plaży.

W tych miękkich, osadowych skałach w ciągu wieków powstawały wspaniałe jaskinie i groty, które stały się domem dla wielu morskich ptaków i jastrzębi. Podziwiać możemy również spektakularne łuki: Shelagh’s Head, the Wishing Arch, Elephant Rock and the Lion’s Paw.

Otoczenie plaży zachwyca krajobrazami, kolorami i niezwykłym bogactwem flory

Shelagh’s Head

Wishing Arch – jedna z formacji skalnych. Czarne, bazaltowe kamienie na brzegu to pozostałości po erupcji wulkanu

Z dużego parkingu w Magheracross można podziwiać niesamowite widoki cypla na wschód, w kierunku Grobli Olbrzyma i z powrotem do Portrush i Donegal.

To była wspaniała przygoda, pełna słońca i pięknych widoków. Daliśmy się ponieść drodze i pojechaliśmy dalej – bez mapy i GPS-a …

Dodatkowe informacje:
Parking: bezpłatny
Wejście: bezpłatne

 

13 thoughts on “White Rocks Beach

 1. Anna Lena ze Zjem Cie

  Piekne widoki, nigdy nie bylam w Irlandii, a patrzac na te zdjecia wiem, ze trzeba sie tam wybrac i to juz 😉

  Reply
 2. Hamak Life

  Trzeba przyznać, że skoczyłabym! I pogodę mieliście fantastyczną! Ja w tamtych rejonach w czerwcu, lipcu i sierpniu zawsze trafiałam na deszcz i 15 stopni…ale też było ładnie 🙂

  Reply
 3. Kaja

  Jeżuniu, strasznie mnie ciągnie do Irlandii, a jak jeszcze widzę plażę, to już w ogóle migotania przedsionków dostaję;p świetnie!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *