Folwark

Recenzja produktów firmy Folwark
Jakiś czas temu miałam okazję nawiązać współpracę z firmą Folwark, producentem sosów. Na początek otrzymałam zestaw 3 sosów do przetestowania:
1) sos czosnkowy
2) remuladę duńską
3) sos kebab – gyros ostry

Folwark
W ofercie jednak można znaleźć o wiele więcej ciekawych smaków, bowiem sosy inspirowane są kuchnią polską, śródziemnomorską, amerykańską oraz orientalną. Na degustację i testowanie tych produktów musiałam trochę jednak poczekać. Produkty dotarły na mój adres w Polsce, więc z niecierpliwością czekałam, kiedy rodzina wyśle mi paczkę do Irlandii, gdzie obecnie mieszkam.
Otrzymane sosy zostały skonsumowane bardzo szybko. Ponieważ był to sezon grilowania, sosy służyły nam jako dodatek do grilowanego mięsa, kiełbasy, a nawet warzyw. Znajomi, którzy często gościli u nas na grillu byli zachwyceni sosami i przy najbliższej wizycie w Polsce zakupili sporo sosów z oferty tej firmy.
Później wygrałam konkurs na stronie Smaker. Nagrodą były między innymi sosy Folwark. Ucieszyłam się bardzo, gdyż mojej rodzinie posmakowały sosy. Tym razem miałam okazję zapoznać się z szersza ofertą sosów.
Otrzymałam:
1) remuladę duńską
2) sos czosnkowy
3) sos barbecue
4) sos kebeb-gyros łagodny,
5) sos madziarów

Folwark
Tym razem chciałam je przetestować nie tylko jako dodatek do dań, ale jako główny składnik. Niestety w tym czasie przebywałam w Polsce, a podczas mojej nieobecności domownicy skonsumowali wszystkie sosy. Dania nie powstały – zniknięcie sosów świadczy jedynie o ich wspaniałym smaku. Ale nic straconego – przy najbliższej wizycie w Polsce z pewnością kupię sosy i na blogu pojawią się dania z sosami Folwark w roli głównej.
Który sos jest najlepszy? Ciężko jest wytypować sos, który najbardziej mi smakował, bowiem wszystkie są na prawdę interesujące, a nie które nawet zaskakujące. Zaskoczył mnie sos barbecue. Tu gdzie mieszkam sos barbecue jest popularny i chętnie konsumowany choćby do steków, ale sos Folwark przebił je wszystkie. Jego niepowtarzalny smak jak i aromat dymu wędzarnianego najbardziej przypadł do gustu mojemu synowi. Kromkę chleba smaruje masłem, kładzie plaster cheddara i polewa sosem barbecue. Jak widać sos pasuje nie tylko do steków 🙂
Sosy Folwark zamknięte są w wygodnym, poręcznym, kolorowym opakowaniu. Na każdej butelce jest przeźroczysty pasek, dzięki któremu możemy kontrolować ilość sosu. Mają fajną konsystencję i co ważne przystępną cenę. Są wspaniałym dodatkiem do różnych dań – począwszy od klasycznych kanapek z serem po hot – dogi, hamburgery, dania z grilla czy sałatki.
Sosy jak na razie są dostępne w sklepach E.Leclerc, Polo Market, Marcpol, Gzella, Viando, Intermarche czy Carrefour. Mam nadzieję, że w przyszłości produktu Folwark pojawią się również na półkach innych, znanych sklepów, co znacznie ułatwi zakup sosów przez osoby mieszkające w małych miasteczkach.
W naszej kuchni sosy zagościły na stałe. I wcale nie przeszkadza fakt, że mieszkam w Irlandii. Często jestem w Polsce, często rodzina wysyła paczki, więc nie mam problemu z dostępem do produktów tej firmy. Mam nadzieję, że producent jeszcze nie raz mnie zaskoczy i w ofercie pojawią się nowe, ciekawe smaki.
Więcej informacji o firmie i produktach znajdziecie na stronie producenta.

Folwark

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *