Zabudowa kuchenna, która pozwala ukryć wewnątrz mebli sprzęt AGD, to od kilku lat najpopularniejszy trend w urządzaniu wnętrz. Nic w tym dziwnego, zabudowane urządzenia łatwiej dopasowują się do wyglądu całego mieszkania oraz ułatwiają utrzymanie czystości. Dlatego też oferta urządzeń do zabudowy stale się powiększa. W naszym poradniku prezentujemy funkcje, jakie może posiadać lodówka do zabudowy. Na czym warto się skupić, wybierając tę idealną?
Lodówki do zabudowy – istotne parametry techniczne
W przypadku lodówki pod zabudowę, wygląd nie ma najmniejszego znaczenia – lodówka będzie w końcu ukryta wewnątrz wybranego przez Ciebie mebla. Warto jednak bacznie przyjrzeć się specyfikacji technicznej, ponieważ to tam możemy znaleźć informację dotyczące późniejszych wydatków na energię. Sprawdź naszą ofertę https://www.neo24.pl/agddozabudowy/lodowkidozabudowy.html i wybierz lodówkę, która najlepiej odnajdzie się w Twojej kuchni.
Klasa energetyczna
To jeden z najistotniejszych parametrów. Klasa energetyczna określa pobór prądu niezbędnego do efektywnego schłodzenia wnętrza. Przykładowo lodówka pod zabudowę A+++ pozwoli zaoszczędzić nawet do 85% energii więcej niż lodówka klasy B.
Otwieranie lodówki
Wbrew pozorom, kierunek otwierania drzwi ma spore znaczenie już na etapie wyboru lodówki. Pamiętaj, że wpływa to nie tylko na wygodne wyjmowanie produktów, ale również ułatwia sprzątanie wnętrza lodówki. Możliwość otwarcia drzwi na całą szerokość półki sprawia, że wyjmiemy ją bez niepotrzebnej gimnastyki.
Agregat
Od konfiguracji tego urządzenia zależy utrzymanie wnętrza lodówki w odpowiedniej temperaturze. Lodówki pod zabudowę oferują kilka rozwiązań. Najczęściej spotykanym jest pojedynczy agregat i termostat, które regulują pracę w całej lodówce. Dwa agregaty i dwa termostaty pozwalają na niezależną pracę chłodziarki i zamrażarki, a nawet czasowe wyłączenie chłodziarki (np. na czas dłuższego wyjazdu). Trzecia opcją jest jeden agregat i dwa termostaty, w których możemy oddzielnie ustawiać temperaturę chłodziarki i zamrażarki, ale żadnej nie możemy tymczasowo wyłączyć.
Jaka lodówka do zabudowy? Istotne funkcje
Poza parametrami technicznymi urządzenia przeznaczone do przechowywania powinny posiadać również dodatkowe funkcje, ułatwiające codziennie użytkowanie. Na które z nich powinno się zwrócić szczególną uwagę, przeglądając lodówki do zabudowy?
No Frost
Najnowsze modele, takie jak chociażby lodówka Electrolux, wyposażone zostały w funkcję efektywnego mrożenia bez osadzania się lodu i szronu na ściankach. Lodówka No Frost jest prostsza do utrzymania w czystości niż urządzenia pozbawione tej funkcji. Ograniczone zostaje też gromadzenie się wilgoci wewnątrz, dzięki czemu takie produkty jak mięso czy ser dłużej zachowują świeżość.
Komora „fresh”
Chociaż każda półka w lodówce przeznaczona jest do przechowywania innego rodzaju żywności, w nowszych sprzętach producenci chętnie umieszczają dodatkową półkę „fresh”. Jej zadaniem jest przechowywanie świeżych warzyw i owoców w jak najlepszym stanie. Temperatura wewnątrz takiej komory nie przekracza 0 stopni Celsjusza, co przy odpowiedniej wilgotności gwarantuje zachowanie cennych wartości odżywczych.
Takie najnowszego typu rzeczywiście nie produkują lodu…
Jeszcze takiej nie mam 🙂
Świetna garść przydatnych informacji, szkoda, że nie wiedziałam o tym wczesniej, byłoby mi łatwiej 😛
Przy tego typu koncepcji trzeba dokładnie przemyśleć nasze potrzeby, możliwości i nieco wybiec w przyszłość, bo z miany w takiej realizacji często są potem trudne a nawet niemożliwe do wprowadzenia
Nigdy nie myślałam, że tyle rzeczy należy wziąć pod uwagę przy wyborze lodówki do zabudowy
Akurat nie mam lodówki do zabudowy, ale gdybym zmieniała kuchnie, to na pewno bym wzięła 🙂